KKGJILAN

Krasniqi: Thaçi dhe Veseli u inkurajuan shumë nga marshimi në Prishtinë

/ 2 minuta lexim
Eco Higjiena

Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli kanë qenë shumë të inkurajuar dhe të fortë ditën e “Marshit për Drejtësi”, tha Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Krasniqi njoftoi se me ta bisedoi në telefon dhe se qysh nesër udhëtoi për në Hagë për të parë nga afër zhvillimet në procesin gjyqësor që nisi në Dhomat e Specializuara të Hagës ndaj ish-Krerëve të UÇK-së.“Ishte emocionuese se do ta dinim se do ta shihnin përkrahjen e madhe për ta. Me Uranin dhe Abelardin arritëm të ishim në seancën e parë, përkundër vonesave të fluturimit.

ARKATANA

Pas marshit fola me Thaçin dhe Veselin. Jam dëgjuar në telefon pas seancës së ditës së parë dhe e kemi ndjerë se kanë qenë shumë të inkurajuar dhe më të fortë në atë ditë”.Në fund kjo gjykatë, gjykimet i shpall në emër të popullit, por populli ishte në Prishtinë. Ishte një udhëtim jo fort i këndshëm për arsye që ishim shkuar, por në anën tjetër kishim një statisfaksion për atë që kishim bërë”, tha Krasniqi në Pressing.