Krasniqi: Kosova ka hyrë në një fazë kritike

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, përmes një videoje ka treguar se Kosova është futur në një fazë kritike në përballjen me pandeminë COVID-19.

Ai thotë që dhjetëra njerëz po humbin jetën qdo ditë dhe se stafi shëndetësor po mundohet me kapacitete maksimale të ofrojë shërbime shëndetësore për të gjithë.

“Mos harroni, virusi ekziston, është më pranë sesa që ju ta mendoni. Vendoseni maskën, ruani distancën e kujdesin për higjienën e juaj personale”, u shpreh Krasniqi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).