Krasniqi: Koalicionet e mëdha, vënë në vështirësi opozitën

Deputeti i Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka shprehur skepticizëm se koalicioni qeverisës PDK-LDK do të sjellë ndryshime pozitive. Krasniqi këtë koalicion e ka quajtur koalicion të zorit.

Ai ka thënë se gjatë të gjitha mandateve që kanë qeverisur e bashkëqeverisur këto dy parti, qytetarët nuk kanë vërejtur sundim të ligjit, aq më pak zhvillim ekonomik e mirëqenie qytetare.

Duke folur për rolin që do ta ketë opozita, Krasniqi ka vlerësuar se në cilindo vend ku formohen koalicionet e mëdha, opozita ka vështirësi për ta kryer rolin e saj kushtetues.

Mirëpo, sipas tij, nëse ka unifikim, opozita mund të shpalosë vlera të reja opozitare e demokratike. /epoka e re/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).