Kosovarja i dhuron fitoren e dytë Suedisë, merr vendin e parë

Suedia ka shënuar fitoren e dytë në ndeshjet e fazës së grupeve të Kupës së Botës që po zhvillohet në Francë.

Sulmuesja e shtetit skandinav, Kosovare Asllani ka shënuar golin e dytë në triumfin 5-1 kundër Tajlandës.

Ky është goli i dytë në dy ndeshje me Suedinë në këtë kompeticon.

Suedia aktualisht është në vendin e parë me gjashtë pikë, tri më shumë se SHBA. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).