Kosovari nuk përfill policinë: refuzon testin e alkoolit dhe mosndezjen e cigares

Duke i kërkuar t`i bënin testin, policët i kishin thënë se ndërkohë nuk lejohej të pinte duhan. Ai kishte ndezur cigaren dhe kishte kundërshtuar testin e alkoolit.

Policia në Neuhofen an der Krems (Qarku Linz-Land) Austri kishte ndaluar një drejtues makine, 22-vjeçar, dhe donte t`i bënte testin e alkoolit. I ndaluari, një shtetas kosovar, kishte refuzuar të bënte testin, duke i thënë polices se ai “edhe ashtu nuk flet me asnjë grua”, shkruan orf.at.

Pretekst për ndalimin e shoferit kishte qenë parkimi i makinës në një vend ku kjo nuk lejohej. Duke i kërkuar t`i bënin testin, policët i kishin thënë se ndërkohë nuk lejohej të pinte duhan. Ai kishte ndezur megjithatë një cigare dhe kishte kundërshtuar testin e alkoolit. Për më tepër, ai ka thënë se nuk flet me gratëm, pasi që ato “nuk kanë të drejta”.

Pasi që policët i kishin kërkuar çelësat e makinës, ai i kishte injoruar ata, kishte hyrë në makinë në mënyrë provokuese dhe e kishte ngarë atë disa metra. Pastaj kishte dalë, u kishte bërtitur policëve dhe i kishte kërcënuar, duke u thënë se disa shokë të tij po vinin drejt vendit të ngjarjes.

Pas kësaj, policët kanë thirrur përforcime dhe me makinat e tyre e kanë bllokuar makinën e kosovarit që ai të mos mund të ikte, përcjell Albinfo.ch. Kundër tij është bërë kallëzim penal për shkelje të shumta administrative.

Kosovari nuk përfill policinë: refuzon testin e alkoolit dhe mosndezjen e cigares

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).