Kosovare Asllani zgjidhet mesfushorja e vitit në Suedi

Federata e Futbollit të Suedisë e ka zgjedhur Kosovare Asllanin si mesfushoren e vitit.

Këtë e ka bërë të ditur Asllani, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Ajo, gjatë këtij viti, kishte paraqitje fantastike, duke shkëlqyer me gola dhe asistime.

Asllani gjithashtu e ndërroi skuadrën duke kaluar nga Real Madridi te AC Milani.

Ndërkohë, mesfushorja me prejardhje nga Kosova së fundmi edhe e fitoi çmimin “Këmba e Artë”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS