Kosovare Asllani shënon për Real Madridin

Skuadra e femrave të Real Madridit po e mposhtë 2-1 atë Espanyolit.

CD Taconit, që është blerë nga Reali dhe vitin e ardhshëm do t’i ndërrohet emri, ia ka dhuruar epërsinë e parë sonte futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani.

Ndryshe, Asllani është pjesë e femrave të Real Madridit që prej këtij edicioni.

Pas 11 xhirosh, CD Tacon renditet në vendin e 11-të në tabelë me 12 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).