Kosovare Asllani me Suedinë arrin në gjysmëfinale të Botërorit

Kosovare Asllani e ka prekur gjysmëfinalen me Kombëtaren e Suedisë në Botërorin e femrave pasi që ka mposhtur Gjermaninë me rezultat 2-1.

Suedia ka arritur që ta eliminoi Gjermaninë dhe ta prek gjysmëfinalen e Botërorit të femrave.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi me rezultat 1-1.

Të parat që kaluan në epërsi ishin gjermanet, që shënuan me anë të Lina Magull, kurse barazoi Sofia Jakobsson në minutën e 22-të.

Në pjesën e dytë suedezet ishin më të mira dhe arritën që të kalojnë në epërsi në minutën e 48 me anë të Stina Blackstenius.

Në këtë ndeshje Kosovare Asllani ka luajtur 90 minuta.

Në gjysmëfinale, Suedia do të luajë kundër Holandës, kurse Anglia kundër SHBA-ve

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).