Kosovare Asllani e nis botërorin me gol, Suedia me fitore

Futbollistja Kosovare Asllani që i mbron ngjyrat e Suedisë, e ka nisur shumë mirë kampionatin botëror për femra me këtë kombëtare.

Ajo i ka zhvilluar 90 minuta, ku ka kontribuar me një gol që e hapi sfidën.

Zhvillohej minuta e 83-të e takimit ku pas disa pasimeve të suedezeve, topi erdhi te Asllani që me një goditje të saktë shënoi për 1-0.

Pas saj shënoi edhe Madelen Janogy për 2-0, që doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Pas ndeshjes Asllani u zgjodh edhe lojtare e kësaj përballjes.

Suedia tani ka tri pikë pas ndeshjes së parë në kampionatin botëror për femra që po zhvillohet në Francë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).