Kosova U19 nuk e kalon fazën para kualifikuese të Kampionatit Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 i ka përmbyllur me humbje kualifikimet për eliminatorët për Kampionatin Evropian.

Futbollistët e Kosovës U19, në ndeshjen e tretë të zhvilluar kanë pësuar humbje nga nikoqiri Uellsi me rezultat 2-0.

Nga tri ndeshjet e zhvilluara Kombëtarja e Kosovës ka arritur një barazim dhe dy humbje, dhe në këtë mënyrë nuk ka arritur të kualifikohet në “Elite Round” për Kampionatin Evropian 2020.

Futbollistët e Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë, por edhe njëherë u dëshmua pa përvoja e tyre në arenën ndërkombëtare, duke pësuar në minutat e fundit të pjesës së parë golin të cilin e shënoi Pinchard.

Dardanët e Kosovës edhe në pjesën e dytë treguan lojë të mirë, por fati ishte ndaj tyre ndërsa Blendi Morinës golin ja mohoi shtylla pingule.

Në minutën e 77-të, u akordua penalti për vendasit, gjuajtjen e N.Williams së pari e mbron Terziu, por në tentimin e dytë Williams nuk gabon.

Kualifikimet për “Elite Round”, nga grupi i Kosovës, i kanë siguruar Rusia e Uellsi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).