Kosova tani kërkon anëtarësim në FIFA

Prishtinë – Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e zhgënjyer nga vendimi i FIFA-s për të mos lejuar përfaqësuesen seniore të saj që të luajë ndeshje miqësore, do të tentojë që të anëtarësohet në Federatën Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA).

Komiteti ekzekutiv i FIFA-s të premten ka lejuar që ekipet nga Kosova si “grupmoshat e reja, amatorët, përfaqësuesja e femrave dhe klubet” të luajnë miqësore ndërkombëtare. Por, Kosovës nuk i është lejuar të luajë me përfaqësuesen A.(koha)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS