Kosova përballet sot me Irlandën e Veriut, kërkohet rezultati pozitiv në Belfast

Kombëtarja e Kosovës e zhvillon sonte ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve.“Dardanët” do të përballen me Irlandën e Veriut, në Windsor Park në ora 18:00.

Irlanda e Veriut synon t’i shmanget rënies në Ligën D të Ligës së Kombeve.

Kjo kombëtare është momentalisht e treta me 2 pikë, njëjtë sa i ka edhe Qipro poashtu.“Dardanët” janë më të relaksuar për faktin se nuk kanë më pretendime për vendin e parë, por natyrisht që kërkohet vetëm fitorja në Belfast.

Leart Paqarada, Amir Rrahmani, Shkëlqim Vladi dhe Mërgim Vojvoda janë mungesat e mëdha në formacionin e Giresse./eo/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS