Kosova nuk ndalet, shënohet goli i dytë nga Vedat Muriqi

Kosova e ka shtuar epërsinë ndaj Malit të Zi me sulmuesin Vedat Muriqi (2-0).

Zhvillohej minuta e 35-të e ndeshjes, kur një kundërsulm i shpejtë i ekipit tonë e vuri në vështirësi mbrojtjen malazez, ku Florent Hadërgjonaj pason bukur te Vedat Muriqi që shënon pas dy tentimeve.

Një gol shumë i bukur i Kosovës që po ec sigurt drejt fitores së radhës.

Goli i dytë vjen pas tri rasteve të mira me Milot Rashicën, Vedat Muriqin dhe Florent Hadërgjonajn.

Golin e parë e shënoi Amir Rrahmani me kokë në fillim të ndeshjes.

Ndeshje e mirë e djemve tanë. /Telegrafi/

https://telegrafi.com/kosova-nuk-ndalet-shenohet-goli-dyte-nga-vedat-muriqi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).