Kosi, pija që ua shpëton jetën

Kosi është ushqimi i përsosur pasi është i pasur me kalcium dhe baktere të mira që e bëjnë dietën të ekuilibruar, forcojnë kockat, por janë edhe të mira në luftimin e depresionit.

Lactobacillus rhamnosus ul në mënyrë drastike simptomat e stresit, ankthit dhe çrregullimeve të lidhura me depresionin.

Për më tepër, ky produkt qumësht ndikon në imunitetin, shëndetin e zemrës dhe dhëmbëve.

Konsumimi i kosit rregullisht zvogëlon rrezikun e presionit të lartë të gjakut, një vrasës zakonisht i heshtur, sipas një studimi nga Universiteti Amerikan Tafts në Boston, i cili është kryer në 2.000 njerëz.

Shkencëtarët kanë zbuluar që vetëm një filxhan kos në ditë gjatë një periudhe tre-ditore zvogëlon rrezikun e hipertensionit me 31 për qind.

Gjithashtu, vlerësohet se nëse vetëm dy për qind e konsumit ditor të kalorive do të vinte nga kosi, rreziku i presionit të lartë të gjakut do të ishte më i ulët.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).