Koperrnica merr pamje të re

Kamenicë – Begzad Sinani ka vizituar Kopernicën ku është pritur nga banorët e atjeshëm të cilët edhe e kanë falënderuar atë për investimet e fundit.

“Premtimet po i mbajë dhe ato po realizohen sipas dinamikës së paraparë. Ky ishte premtimi im dhe kështu po i rrumbullakojmë projektet tona” ka shkruar Begzad Sinani.

Sinani duke parë asfaltin e ri që po shtrohet është kujdesur që ti urojë edhe më të moshuarit. “Për Bacën Sevdai, Haxhi Zijahin, Haxhi Azemin e Bacën Ismajl sot e tutje do ta kenë më të lehtë rrugën deri te Xhamia. Urime bashkëvendësit e mi të mrekullueshëm”ka shkruar Sinani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).