Kontrast

Poezi nga Fehmi Qerimi

Me një shpresë
Zgjohemi përditë

Dikush ec përtokë
Me sytë kah e mbara

Dikush për hava
Rrugën pa e pa

Deri te caku
Rrugë e gjatë

Po u nisëm nesër
E sotmja mungon

Po s`u nisëm sot
E nesërmja nuk vjen

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).