Kontrabandonte me kafshë të gjalla, ndalohet i dyshuari

Kamenicë – Patrulla policore ka raportuar se ka ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar i cili drejtonte traktorin e tij të ngarkuar me kafshë të gjalla, për të cilat nuk posedonte dokumentacion të kompletuar për transport.

Është njoftuar inspektori i AUV-it, me urdhër të prokurorit, traktori me kafshë është konfiskuar përkohësisht deri sa të bëhet verifikimi i kafshëve nga ana e inspektorëve të AUV-it, ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).