Kontrabandonte mallra komercial nga Serbia, qytetari serb ik nga vendi i ngjarjes

Kamenicë – Në fshatin Korminjan njësia përkatëse policore ka vërejtur një traktor me rimorkio të ngarkuar me mallra komerciale, i cili ka kaluar kufirin nga Serbia në Republikën e Kosovës. I dyshuari i panjohur ka braktisur traktorin.

Me vendim të prokurorit traktori së bashku me mallrat është dërguar në terminalin doganor për procedura të mëtutjeshme njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).