Kontrabandonte kafshë pa dokumentacion përcjellës

Gjilan – Në fshatin Përlepnicë, të Gjilanit raportohet se është ndaluar një automjet transportues me tabela vendore me vozitës të dyshuarin mashkull shqiptar, i cili kishte ngarkesë prej tët (8) kafshëve (Dema), ku një dem ishte pa dokumentacion përcjellës.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet ndërsa Demi pa dokumentacion të rregullt dërgohet në terminal doganor njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).