Kontrabanda e armëve dhe falsifikimi i dokumenteve të pranishme në Anamoravë

Gjilan – Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur tre (3) aktakuza kundër tre (3) personave për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur tre (3) aktakuza kundër tre (3) personave, për vepra të ndryshme penale.

Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale ”Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” dhe “Lëndimi i lehtë trupor”,
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Kontrabandimi i mallrave”,
Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS