Konstituohet këshillit i fshatit në Llashticë

Gjilan – Me një pjesëmarrje të jashtëzakonshme të qytetarëve, është konstituuar të hënën këshilli i fshatit prej shtatë anëtarëve në Llashticë, ku kryetar është zgjedhur Ekrem Hasani.

Kryesuesi i Komisionit Komunal, Avdyl Aliu i ka falënderuar banorët e Llashticës për ardhjen masive, duke uruar kryetarin dhe anëtarët e këshillit të fshatit.

“Llashtica gjithmonë ka ditë të jetë organizatore e madhe e shumë ngjarjeve, përfshirë këtu edhe organizimet e si kjo e sontmja. Është tejet i rëndësishëm themelimi i këshillave sepse janë organi që do t’i artikulojnë kërkesat komunitare të banorëve të Llashticës në dikasteret përkatëse të komunës. Urime dhe suksese të zgjedhurve”, theksoi Aliu.

Në këtë ngjarje kanë marrë edhe pjesë edhe anëtar të Komisionit Komunal për zgjedhjen e këshillave të fshatrave, lagjeve dhe vendbanimeve, që vijnë nga radhët e të gjitha partive politike./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).