Konjufca: Kjo Qeveri u themelua për ta miratuar Demarkacionin dhe Asociacionin

Shefi i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se Qeveria Haradinaj u themelua për ta miratuar Demarkacionin dhe Asociacionin, por jo edhe për ta zhvilluar shtetin.

Konjufca para deputetëve të Kuvendit tha se presidenti dhe Qeveria po nxitojnë për ta themeluar Asociacionin e komunave me shumicë serbe.
“…Kjo Qeveri u themelua për ta miratuar Demarkacionin, Zajdenicen dhe për ta menaxhuar Gjykatën Speciale. Kjo qeveri nuk u themelua për të zhvilluar ekonominë”, i shpreh Konjufca.

Ai foli edhe për pjesëmarrjen e Listës serbe në institucionet e Kosovës.

”Lista Serbe krejt çka ka bërë është që e ka ndërruar vendin ku ulej zakonisht në Parlamentin e Kosovës”, tha ai./telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).