Konjufca, deputetëve: Nuk ka kuptim me u shty në Kuvend se kush e donë NATO-n e Amerikën, se krejt njëjtë i dojmë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kërkuar nga deputetët që të mos shtyhen në Kuvend për atë se kush e don më shumë NATO-n dhe SHBA-të.

Konjufca këtë kërkesë e pati më shumë për deputetët e opozitës, të cilët po hedhin kritika ndaj dokumentit për Strategjinë e Sigurisë për vitin 2022-2027.

“Për gjithçka shtyheni në këtë Kuvend veç më duket shumë e kot me u shty për NATO-n dhe SHBA-të mes veti, se konsideroj që i dojmë njëjtë secili prej nesh këtu.

Ata që nuk e donë si Grup Parlamentar nuk po marrin pjesë”, ka thënë Konjufca referuar Listës Serbe. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS