ARKATANA

Konfiskohet vetura e kontrabanduar nga Serbia

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Kamenicë – Në fshatin Novosellë, njësiti policor ka ndaluar një kamion me targa vendore të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull. Gjatë kontrollit është vërejt se në kamion ishte e ngarkuar një veture pa targa të cilën e transportonte i dyshuari dhe e njëjta ishte e doganuar në Serbi.

Me vendim të prokurorit kamioni është dërguar në doganë ku me pas është liruar ndërsa vetura është konfiskuar.

Fundamenti

I dyshuari lirohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/