Konfiskohet një pushkë gjuetie në fshatin Rubovc

Kamenicë – Në fshatin Rubovcë të Kamenicës është raportuar se njësitë policore gjatë bastisjes në shtëpinë dhe objektet përcjellëse, pronë e të dyshuarit mashkull kosovar, kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me 16 fishek për të cilën armë i dyshuari posedon leje, por me afat të skaduar.

Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS