Konfiskohet armë dhe municion në Pasjak

Gjilan – Në fshatin Pasjak, të Novobërdes raportohet se gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit mashkull shqiptarë njësiti policore ka gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjysmë automatike me 30 copë fishek si dhe 21 copë fishek të kalibrit tjetër 7.65 mm.

Pas intervistimit në konsultim me prokurorin e shtetit rasti procedohet me procedurë të rregullt gjyqësore njoftoj policia e Kosovës./rajonipress

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).