Fidanishtja

Konfiskohen euro të falsifikuara

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në Bresalc ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në marketin e tij ka pranuar një kartëmonedhë prej 100 € e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Kartëmonedha është konfiskuar për ekzaminim dhe rasti mbetet për tu hetuar.

UBT

Edhe në fshatin Pasjan ankuesi mashkull kosovar punëtor i një pike të karburanteve ka raportuar se ka vërejtur 2×50 € kartëmonedha të cilat dyshohen se janë të falsifikuara.

Kartëmonedhat e dyshuara janë sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/