Konfiskohen armë e drogë në Viti e Gjilan

Gjilan – Në rrugën “Muhamet Muharremi” në Viti raportohet se në rrugë është gjetur një gëzhojë e revoles e kalibrit 9 mm. Njësiti policor pas marrjes se informatave ka arritur të identifikoje të dyshuarin mashkull kosovar i cili në natën e vitit të ri kishte shtënë me armë.

I dyshuari ka dorëzuar armen me gaz dhe 40 fishekë të të njëjtës armë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Edhe në Gjilan në rrugën “Isa Boletin” është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasiqë gjatë kontrollit nga njësiti policor është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit “marihuanë”, me peshë prej 49.7 gram. I dyshuari kishte edhe një urdhëresë aktive të lëshuar nga Gjykata dhe i njëjti dërgohet në vuajtje të dënimit njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS