Konfiskohen 200 kg mjaltë të kontrabanduara nga Serbia

Gjilan – Njësia policore ka ndaluar një veturë që e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit i janë hasur 200 kg mjaltë të kontrabanduar nga Republika e Serbisë duke ju shmangur pikës kufitare.

Me urdhër të prokurorit malli i kontrabanduar konfiskohet ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt.

Gjithashtu njësia policore ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë që e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit në veturën e tij është hasur në pjesë të ndryshme të traktorit mall të kontrabanduar nga Republika e Serbisë duke iu shmangur pikës kufitare.

Me urdhër të prokurorit malli i kontrabanduar konfiskohet ndërsa rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).