Komunikim degësh rajonale, Qemajl Mustafa takohet me përfaqësuesit e Vitisë dhe Kllokotit

Gjilan – U dakorduam që të kemi komunikim të përhershëm dhe të shpeshtë me qëllim të koordinimit të veprimeve dhe këmbimit të praktikave të mira nga aktiviteti i degëve tona. Rajonin e Anamoravës ne e shohim si një tërësi integrale si në aspektin politik ashtu edhe në atë të traditës historike, kulturore, sportive, ekonomike, edukative… me një fjalë, për ne Anamorava është një organizëm me tërësitë e saja e që janë komunat tona ka shkruar Qemajl Mustafa për takimin që ka pasur me Bekim Azizin nga dega e PDK-së në Viti dhe Naser Shabanin nga dega e Kllokotit.

Postimi i plotë i Qemajl Mustafës

Gjatë pasditës që iku,
Në takim pune në ambientet e degës së PDK në Gjilan me kryetarin e degës së Vitisë dhe Kllokotit, z. Bekim.Azizin dhe z. Naser Shabanin.

U dakorduam që të kemi komunikim të përhershëm dhe të shpeshtë me qëllim të koordinimit të veprimeve dhe këmbimit të praktikave të mira nga aktiviteti i degëve tona.
Rajonin e Anamoravës ne e shohim si një tërësi integrale si në aspektin politik ashtu edhe në atë të traditës historike, kulturore, sportive, ekonomike, edukative… me një fjalë, për ne Anamorava është një organizëm me tërësitë e saja e që janë komunat tona.

Ajo, si vazhdimësi e traditës dhe marrëdhënieve nuk përfundon me kufijtë e RKS por shtrihet natyrshëm edhe në Luginën e Preshevës pa të cilën as Kosova e aq më pak ne, nuk jemi të plotë. Vazhdojmë bashkë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).