Komuna u ndan mirënjohje punëtorëve arsimor që u pensionuan gjatë muajve të fundit

Viti – Në shenjë falënderimi për kontributin e dhënë në fushën e arsimit, udhëheqja komunale e Vitisë, ka pritur sot në takim, punëtorët arsimor të cilët kanë kaluar në moshën e pensionimit përgjatë periudhës tre mujore, sa ishim në situatën pandemike.

Kryetari komunës Sokol Haliti, ka shprehur falënderim atyre për kontributin e dhënë me decenie, në edukimin e brezave të tërë e në periudha të ndryshme. “Respekt për këtë kontribut tuajin dhe falënderim i sinqertë për gjithë punën tuaj. Ju dëshiroj shëndet e ta gëzoni pensionimin, ndërkaq respekti institucional ndaj jush do të jetë maksimal e nuk do të mungoj asnjëherë”, u shpreh Haliti.

Në këtë takim, u falënderuan 5 punëtor arsimor, profesor e arsimtar dhe një punëtor i stafit teknik./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).