Komuna e Vitisë përkujton dëshmorin e kombit, Kemajl Azizi

Viti – Zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu, Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira dhe përfaqësues të tjerë të komunës nën shoqërimin e Qemajl Rexhepit, Kryetar i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve në Viti, kanë bërë dje homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh pranë varrit të dëshmorit Kemajl Azizi në varrezat e dëshmorëve në Viti.

Ata përkujtuan këtë dëshmorë që ra heroikisht në luftën e fundit të UÇK-së. Përndryshe përfaqësuesit e komunës kanë marrë pjesë edhe në akademinë përkujtimore që është zhvilluar dje në Viti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).