Komuna e Vitisë i ofron bashkëpunim FSK-së

Viti – Komunën e Vitisë, e ka vizituar sot Major Berat Shala, Komandanti i Batalionit të Parë të Brigadës së Reagimit të Shpejt në Gjilan, nga Forcës së Sigurisë së Kosovës. Me këtë rast ai është pritur në takim nga zv. Kryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu, kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira, Drejtori i DKA-së, Qahil Sinani si dhe drejtori i DSHPE-së, Nexhmedin Jakupi.

Bëhet me dije se gjatë këtij takimi është bashkëbiseduar rreth mundësisë së bashkëpunimit të FSK-së me Komunën e Vitisë, përkatësisht me drejtorinë Komunale të Arsimit por edhe me Drejtorinë për Shërbime Publike dhe Emergjencë.

Zv. Kryetari Aliu ndër tjerash tha se kjo komunë është e gatshme të bashkëpunoj me Forcën e Sigurisë së Kosovës pasi që sipas tij ky bashkëpunim është në të mirën e të gjithë qytetarëve.

Në këtë takim ka marrë pjesë edhe Komandanti i Stacionit Policor në Viti, Agim Lipovica./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).