Komuna e Bujanocit nënshkruan projekte infrastrukturore lokale

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka nënshkruar kontratën me kompaninë “Saba Belça” nga Presheva për zgjerimin dhe asfaltimin e rrugës Nesalcë-Letovicë.

“Me përfundimin e këtij projekti do të krijohen lehtësira, në radhë të parë për qytetarët që në nivel të përditshëm e shfrytëzojnë këtë rrugë, por edhe për të gjithë ata që këtë rrugë do të shfrytëzojnë në drejtim të Preshevës”, thuhet në njoftimin e komunës së Bujanocit.

Punimet priten të përfundojnë gjatë vitit 2018 ndërsa në këtë vendbanim janë planifikuar edhe projkete tjera infrastrukturore./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).