Komuna e Bujanocit aktivizohet në realizim të projekteve

Komuna e Bujanocit gjatë gjendjes së jashtëzakonshme ka shtuar kujdesin ndaj disa problemeve që banorët ballafaqohen në jetën e përditshme, shkruan Titulli.com.

Sipas njoftimit të publikuar në faqen zyrtare të kësaj komune thuhet se po vendosen kontajnere të ri në qytetin e Bujanocit dhe po shtohet numri i tyre me qëllim të rritjes së kapaciteteve ekzistuese.

Në nëntor të vitit 2019 Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë të Kosovës, Fatmir Matoshi ka dorëzuar s komunës së Bujanocit donacionin prej 350 kontejnerë për grumbullimin e mbeturinave.

Gjithashtu, kryetari i komunës nënshkroi kontratën për rregullimin e rrugës Muhoc – Breznicë.

“Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi , nënshkroi kontratën për rregullimin e rrugës Muhoc – Breznicë në mënyrë që banorëve të kësaj pjese t’i sigurohet qarkullim i lirë e pa pengesa. Banorët e Malësisë, pas ndalesës së përdorimit të kufinit me Kosovën po përballen me vështirësi të shumta”, thuhet mes tjerash në njoftim.

Komuna e Bujanocit përmes këtij investimi ka vlerësuar se rregullimi i rrugës do të mundësojë edhe qarkullimin e automjeteve që do të përkujdesen për pajisjen me barna, mjekë nga Bujanoci dhe nevojat e tjera përgjatë kësaj gjendje/Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).