Komiteti i Gjilanit apelon qytetarët që t’i respektojnë masat kundër përhapjes së Covid-19

Gjilan – Nën udhëheqjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur mbrëmjen e të martës takim i Komitetit emergjent për parandalimin e përhapjes së Covid-19, ku janë bërë vlerësimet pas 14 rasteve të fundit pozitive.

Në takim u tha se situata është nën kontroll të plotë, pas konfirmimit të 14 rasteve pozitive me Covid-19, të cilët janë vendosur në karantinë, njofton Zyra për Informim e Komunës së Gjilanit.

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ka thënë se gjendja e të infektuarve është e mirë e me simptoma të lehta, derisa në emër të Komitetit, u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat kundër përhapjes së virusit.

“Do të vazhdojmë me masat e shtuara në Gjilan dhe bashkë me Policinë e Kosovës, jemi 24 orë në krye të detyrës. Po punojmë në identifikimin e të gjitha kontakteve të të infektuarve në mënyrë që ta menaxhojmë situatën në mënyrën më të mire. Sonte dhe nesër do të kontaktohen të gjithë nga shtabi emergjentë”, ka thënë Haziri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).