Komandanti i FSK-së në Gjilan, viziton Stacionin Policor

Gjilan – Zëvendës Drejtori i PK-së për Rajonin e Gjilanit, Shaban Azizi, komandanti i stacionit policor të Gjilanit, Alban Ramushi, dhe zëvendëskomandanti, Naser Rrahmani kanë pritur në takim, Komandantin e BRSh të FSK në Gjilan, Berat Shala. Eprorët e lartë tē Policisë së Kosovës kanë falënderuar për kontributin dhe mbështetjen e vazhdueshme nga ana e FSK-së, duke kërkuar edhe më tutje mbështetjen e këtij institucioni.

Duke qenë mirënjohës për përkrahjen e fuqishme te FSK-së, gjatë takimit të zhvilluar, janë prezantuar rezultatet e punës së PK-së në fushën e sigurisë për vitin që lamë pas si dhe është prezantuar, edhe planin dhe objektivat e punës për ketë vit.

Bashkëpunimi reciprok në lëmin e sigurisë u vlerësua lartë nga të dy institucionet e sigurisë. Berat Shala u zotua se nuk do të mungoj, përkrahja në raste të operacioneve ku duhet të kyçen të dy institucionet thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).