Mobi Casa

Kololli lëndon muskulin e këmbës, mbetët jashtë fushave për disa javë

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli do të mbetët jashtë fushave të blerta për disa javë.

Lajmin e ka konfirmuar klubi i Baselit përmes rrjeteve sociale, me lojtarin që pritet të mungoj disa javë shkaku i një lëndimi, shkruan Indeksonline

Mobi Casa

Kololli pësoi një lëndim gjatë ndeshjes kundër Zurichut dhe është konstatuar se ai vuan nga muskujt e këmbës së djathtë.

31-vjeçari gjatë këtij sezoni në Superligën e Zvicrës ka zhvilluar 10 ndeshje dhe ka shënuar një gol./Indeksonline/