Kololli dhe Kryeziu e ndihmojnë Zurichun të kualifikohet në gjysmëfinale

​FC Zurich është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës, pasi e mposhti 2-1 skuadrën SC Kriens.
Pas Baselit, një tjetër skuadër me shumë shqiptarë, është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës, raporton Gazeta Express.

Bëhet fjalë për FC Zurich, që eliminoi në çerekfinale SC Kriens, duke mposhtur me rezultat 2-1.

Në këtë ndeshje, nga fillimi luajtën mbrojtësit e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli.

Kololli, që në këtë ndeshje luajti si mesfushor i majtë, qëndroi në fushë vetëm 45 minuta.

Kurse mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu, u la për të pushuar në pjesën e parë. Ai u inkuadrua menjëherë në pjesën e dytë, min 46’.

Që të tre lojtarët e “Dardanëve” bën paraqitje të kënaqshme për klubin zviceran dhe u kualifikuan në gjysmëfinale, ashtu si të mërkurën Baseli i Zhegrovës, Ajetit e Xhakës.

Kurse Lugano i Leotrim Kryeziut dhe Armando Sadikut, u eliminua nga Thun. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).