KKSB dhe Shtabi Emergjent diskutojnë për masat për parandalimin e COVID-19

Kamenicë – Sot në Komunën e Kamenicës u zhvilluan dy, njëra me Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi, kurse tjetra me Shtabin Komunal Emergjent, në lidhje me ecurinë e veprimeve për parandalimin e virusit Covid-19.

Pjesëmarrës në këto takime ishin të gjithë anëtarët e KKSB dhe të Task Forcës.
Gjatë takimeve u tha se Stacioni Policor në Kamenicë, Policia Kufitare dhe FSK-ja, do të ofroj mbështetje të plotë për menaxhimin e kësaj situate.

I pari i komunës, Qëndron Kastrati tha se deri më sot nuk ka asnjë rast të dyshuar me COVID-19 në Kamenicë, dhe se janë marrë të gjitha masat për parandalimin e këtij virusi.
“Tashmë kemi ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme dhe ajo çfarë na mbetet, është që secili prej jush të kujdeset për veten dhe të evitoni daljet pa nevojë”, shtoi Kastrati.

Ndërkaq, Komandanti i Policisë në Kamenicë, Florim Klaiqi tha se janë duke u zbatuar të gjitha vendimet e përcaktuara nga institucionet e sigurisë.

“Stacioni Policor në Kamenicë është duke vepruar në bashkërendim edhe me institucionet komunale. Të gjitha vendimet që janë përcaktuar për institucionet e sigurisë, jemi duke i zbatuar në përpikëri”, tha ai.

Gjithashtu gjatë takimeve raportuan për gjendjen aktuale edhe Kryesuesi i Taskforcës, Ramadan Basha dhe Drejtoresha e Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Suna Zajmi.

Rri n’shpi! Kujdesu për shëndetin tënd dhe të gjithë qytetarëve./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).