Kjo është pasuria e Dua Lipës

/ 1 minutë lexim

Padyshim një nga yjet e muzikës në botë, është edhe Dua Lipa, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Ajo listohet edhe ndër top artistët më të pasura.

Aktualisht posedon pasurinë jo më pak se 60 milionë paund (68.5 milionë euro). Kështu bën të ditur “Companies House”

Në vitin 2020, ajo kishte 25 milionë paund ndërsa tani ylli i popit ka një vlerë të madhe 60 milionë funte.

Kjo është një rritje prej tetë milionë paund në krahasim me vitin e kaluar.

Por në fakt, turneu i Duas do të ketë sjellë edhe më shumë të holla. Shuma përfshin vetëm dy muajt e parë të turneut “Future Nostalgia” në Amerikën e Veriut, i cili u mbajtë në muajin shkurt dhe mars të vitit të kaluar.