Kida paralajmëron projektin e ri muzikor

Orhidea Latifi apo siç njihet me emrin e artit, Kida, duket se ka nisur punën për projektin e ri muzikor.

Këngëtarja shqiptare dhe shumë e pëlqyer nga publiku, zbuloi se një projekt i ri po vjen nga ajo, të paktën kështu lë të kuptohet me postimin e fundit.

Artistja në fjalë ka ripostuar një ‘boomerang’ të bërë nga producenti i njohur, Kushtrim Berisha, derisa tregon se së shpejti do e sjellë këngën e re.

“Diçka është duke bërë kjo vajza”, ka shkruar ai krahas këtij postimi, teksa një replikë rreth kësaj nuk ka munguar as nga Kida duke thënë se, “Nuk e dimë akoma”.

Dyshja nuk kanë zbuluar detaje më të hollësishme rreth këtij projekti, por nuk ka dyshim se diçka e bukur po vjen nga Orhidea.

E njëjta këtë vit është larguar nga labeli “On Records”, me të cilin punoi për më shumë se një dekadë dhe tashmë është shndërruar në një ndër emrat më të dashur për publikun.

Ajo edhe këtë verë ka qenë mjaft e pranishme me mbrëmje dhe koncerte të ndryshme muzikore në mbarë trojet shqiptare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).