Kida nis punën për këngën e re

Këtë vit publikoi dy projekte të veçanta, të cilat u pritën mjaft mirë nga publiku dhe fansat e saj.

Fjala është për Orhidea Latifi – Kida, ku pas një pauze në muzikë është rikthyer me dy bashkëpunime, njërin me Lyrical Son “Deja Vu” dhe “Tela” në duet me Ermal Fejzullahun.

Ndërkohë që shijoi koncertet anembanë trojeve shqiptare, bukuroshja jonë është duke punuar edhe në projekte të reja muzikore.

Megjithatë, gjatë ditës së sotme (e hënë), ajo ka bërë të ditur se ka nis punën për këngën e re, gjersa shfaqet në një studio muzikore.

“Duke u gatuar”, është përshkrimi që ia ka vënë imazhit.

Për herë të fundit Kida performoi në “Sunny Hill”, në festivalin e organizuar nga babai i Dua Lipës, Dukagjini.

Gjithashtu, këngëtarja Latifi këtë vit po vepron si artiste e lirë që pas daljes nga labeli “On Records”, me të cilin punoi prej vitesh. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).