KH Zhegra rikthehet në Superligë

Gjilan – KH Zhegra falë kontributit të kryesisë së klubit, angazhimit të madhë të lojtarëve dhe ndihmës financiare të mërgimtarëve dhe ndihmës modeste të komunës është shpallur Kampion i Ligës së parë ku vlenë të theksohet se nga të gjitha ndeshjet e zhvilluara ka vetëm një barazim dhe asnjë humbje dhe kësisoj me meritë edicionin e ri të garave do të garojë ne Superligë ka thënë Bajram Isufi.

KH Zhegra ka filluar me mobilizimin e skuadrës dhe shumë shpejt do fillojë edhe me përgatitjet për edicionin e ri dhe njëherit ka rikthyer 3 hendbollistë të cilët do t’iu bashkohen ekipit dhe ata janë : Alban Haziri, Adonit Isufi dhe Gëzim Misini.

Lojtarët e KH Zhegrës kanë shfaqur optimizëm, vullnet dhe dëshirë të madhe që sa më shpejtë të fillojë kampionati ku me mund dhe angazhim pretendon të jetë në top 4 ekipet më të mira në edicionin e ardhshëm dhe pse jo të shpresohet edhe për gara ndërkombëtare.

Për t`i arritur këto objektiva dhe për t`i realizuar qëllimet e kryesisë dhe lojtarëve KH Zhegra ka nevojë për ndihmë financiare andaj ftojmë të gjithë sportdashësit, mërgimtarët dhe bizneset që t`i dalin në ndihmë KH Zhegres sa i përket mjeteve financiare pasi gjendja është e vështirë ku mund të na pamundësohet edhe zhvillimi i garave në mënyrë të rregulltë.

Shpresojmë që fillimisht situata me pandeminë COVID-19 të qetësohet dhe gjithçka të iu kthehet normalitetit ka thënë Bajram Isufi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).