KFOR-i përgëzon Naim Aliun për detyrën e re

Gjilan – Komandanti i ekipit monitorues të KFOR-it në Gjilan Mehmet Kapllan uroi kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Islame në Gjilan Naim Aliun për ardhjen e muajit të Ramazanit.

Komandanti i ekipit monitorues i KFORIT ne Gjilan, nënkolonel Mehmet Kapllan vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame në Gjilan i cili fillimisht uroi kryetarin e KBI për zgjedhjen e tij në postin e kryetarit të Këshillit të Bashkësisë islame në Gjilan si dhe uroi për ardhjen e muajit të madhërishëm të Ramazanit.

Kryetari Aliu falënderoi nënkolonelin për vizitën dhe gjithashtu e falënderoi për kontributin që po jep ai dhe ekipi i tij në çështje të sigurisë në komunën tonë. Ata biseduan gjithashtu edhe për bashkërenditjen e aktiviteteve të ramazanit në theks të veçantë për aktivitetet të cilat kanë të bëjnë me çështje humanitare./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).