KFOR-i italian dhuron barna për Spitalin e Gjilanit

Gjilan – Me ndërmjetësimin e kryqit të kuq të Kosovës dhe Kryqit të kuq të Gjilanit, KFOR-i Italian në krye me Team Cimic, kanë sjellë në Spitalin Rajonal të Gjilanit një kontingjente të barnave për pacientët e këtij spitali tha për rajonipress Selami Kurteshi zëdhënës i spitalit.

Kurteshi tha se në pranimin e këtij donacioni kanë marrë pjesë drejtorët e SRGJ-së: Nysret Hajrullahu, Selvete Shurdhani, si dhe kryetari i kryqit të kuq të Gjilanit Ilaz Poroshtica.

Nikoqirët e kanë falënderuar KFOR-in italian për këtë donacion dhe shprehen gatishmërinë për një forcim edhe më të madh të bashkëpunimit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).