KFOR-i amerikan përkrahë Sokol Halitin

Viti – Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur në takim Ekipin ndërlidhës të KFOR-it amerikan (LMT). Haliti i ka njoftuar për masat e ndërmarra nga ana e komunës kundër virusit Covid-19.

“Jemi duke vazhduar dezinfektimet e objekteve komunale dhe rrugëve, sidomos rrugët e fshatit Stubëll dhe Letnicë. Do të vazhdojmë edhe më tutje të harmonizojmë veprimet dhe të koordinohemi me të gjithë akterët relevantë për ta mposhtur këtë të keqe që ka goditur njerëzimin. Jemi të përkushtuar që të mbajmë në funksion të gjitha shërbimet vitale esenciale”, ka thënë Haliti.

Ai ka falënderuar KFOR-in amerikan për interesimin dhe raportet e mira.
Eprorët nga Ekipi ndërlidhës i KFOR-it amerikan, thanë se gjithçka është si përpara sa i përket bashkëpunimit. Ata shprehën solidaritetin me qytetarët e Komunës së Vitisë në lidhje me situatën e krijuar pas paraqitjes së pandemisë.
“Ju përgëzojmë për menaxhimin e mirë të situatës të cilën po e vërejmë në terren.
Ju e keni një zemër të madhe. Kjo shihet nga aktiviteti i juaj në këtë menaxhim të situatës. Ne ishim në terren për të treguar prezencën tonë, në mënyrë që ata të shohin uniformat tona”, kanë thënë përfaqësuesit e KFOR-it amerikan nga Ekipi ndërlidhës (LMT), Toger Philip Milam dhe Rreshter Deane Wirkus./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).