KFOR-i amerikan përkrah punën dhe projektet e EVSB-së

Viti – Ekipi Veprues për Siguri në Bashkësi(EVSB), ka mbajtur takimin e radhës me KFOR-in Amerikan. Koordinatori i EVSB-së, për Komunën e Vitisë, z.Imri Emërllahu, përfaqësuesit e KFOR-it, i falënderoj për ftesën, dhe shtoj se takimet e tilla janë gjithnjë të mirëpritura nga EVSB, e Vitisë.

Gjatë këtij takimi u biseduan tema të ndryshme, dhe u biseduan çështjet aktuale, e që kanë të bëjnë me jetën e përditshme të qytetarëve.

U bisedua gjendja e pandemisë, gjendja e sigurisë në Komunën e Vitisë,dhe gjendja e përgjithshme e vendit, si dhe bashkëpunimi me Institucionet Komunale, dhe atë të Policisë së Kosovës.

Koordinatori i EVSB-së, përfaqësuesit e KFOR-it, i njoftoj rreth punës së EVSB-së, sfidat me të cilat ballafaqohet EVSB, identifikimin e problemeve të shumta, si dhe disa nga projektet e kryera në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës (PK)Stacioni Policor në Viti.

Oficeri i KFOR-it, amerikan GUNN, me ekipin e tij, falënderoj EVSB-në, për punën e pa lodhshme që po bëjnë, gjithnjë në të mirë të qytetarëve dhe vendit.

Oficeri i KFOR-it,thotë se: Ne e vlerësojmë lart punën tuaj, dhe jemi të gatshëm çdo herë që keni diçka nevojë për ne, ne do t’ju përkrahim, sepse puna dhe vullneti i juaj janë shembulli më i mirë për të gjithë ne, dhe çdo kush duhet t’ju vlerësoj pozitivisht.

Koordinatori i EVSB-së, falënderon KFOR-in, amerikan, për përkrahjen dhe mbështetjen dhënë EVSB-së.

EVSB & KFOR-i, amerikanë, gjendjen e Sigurisë në Komunën e Vitisë, e vlerësuan të çetë dhe stabile thuhet në njoftimin e Koordinatorit të EVSB-së, për Komunën e Vitisë, Imri Emërllahu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).