Këto fshatra të Vitisë do të mbeten pa energji elektrike

Viti – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Begunca, Lubishta, Shosharja, Letnica, Vernakolla dhe Lagja Arifaj. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të lartë në Beguncë.

Më 29.05.2018 në NS 110/35/10kV Vitia do të ndërprehet: Dalja 10 kV Begunca (Kodi: 61067010) nga ora 11:00 – 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Begunca, Lubishta, Shosharja, Letnica, Vernakolla dhe Lagja Arifaj. Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i shtyllave të tensionit të lartë në Beguncë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).