Këshilli i Drejtorëve në Viti debaton për pasqyrat financiare

Viti – Këshilli i Drejtorëve të Komunës së Vitisë, nën kryesimin e zv. kryetarit të Komunës, Hasan Aliu ka mbajtur sot mbledhjen e shatë të rregullt. Gjatë kësaj mbledhje është diskutuar mbi pasqyrat financiare të buxhetit komunal për periudhën Janar-Qershor 2018, propozim rregulloren për përbërjen, detyrën, përgjegjësitë dhe punën e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB).

Gjithashtu në takim është biseduar edhe mbi tri propozim vendimi, si Plani i Veprimit Lokal në Mjedis, Planit të Veprimit Lokal në Biodiversitet, Planit të veprimit të adresimit të çështjeve të gjetura gjatë auditimit të Raportit Financiar vjetor 2017 për Komunën e Vitisë.

Në këtë takim është diskutuar edhe mbi Raportin e Prokurimeve dhe kontratave të nënshkruara për gjatë mujorit të vitit 2018. Përndryshe shumica prej këtyre dokumenteve për të cilët është diskutuar në këtë këshillë do të kalojnë përmes Komitetit për Politikë dhe Financa dhe Kuvendit Komunal të Vitisë që do të mbahet në ditët në vijim./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).